Piloci

photo

Robert Koralewski

Data urodzenia: 1993-04-18
Aeroklub
Aeroklub Leszczyński
Pierwszy lot szybowcem
2008-06-30
Kilometry ogółem
9k
Nalot ogółem
280
Pilot
Pilot
Krótka historia

 

Moja przygoda z lotnictwem zaczęła się na lotnisku w Lesznie kiedy miałem 9 lat. Pewnego lipcowego dnia pojechałem z tatą na lotnisko. Krótko po przyjechaniu oznajmił mi, że będzie on dzisiaj latał "holówką" i spytał się czy mu pomogę przygotować samolot do lotu. Ochoczo się zgodziłem, poszliśmy na stojankę gdzie stał żółty JAK-12. Odkotwiczyliśmy go, tata sprawdził wszystko, zrobił próbę silnika i pojechaliśmy JAKiem na start gdzie czekały szybowce. W czasie kołowania spytał się mnie czy nie chciał bym się przelecieć, ja podniecony sytuacją natychmiast się zgodziłem, szybowiec został podczepiony, kierownik lotów dał komendę do startu i polecieliśmy...

Od tego dnia coraz częściej bywałem na lotnisku i podziwiałem jak szybowce niczym ptaki wzbijają się w powietrze. W 2003r. na SMŚ w Lesznie pomagałem kolegom z aeroklubu pracując na „taśmie”, chociaż w taki sposób mogłem robić coś związanego z lotnictwem i z niecierpliwością czekałem na początek mojego szkolenia.

Na szybowcach wyszkoliłem się w 2008 roku w Aeroklubie Leszczyńskim którego członkiem jestem do dziś. W 2009 roku na wiosnę pierwszy raz poleciałem samodzielnie, latem zdobyłem srebrna odznakę szybowcową. Na pierwsze zawody pojechałem w 2010 do Ostrowa Wielkopolskiego gdzie zająłem 9 miejsce. 4 dni po ich zakończeniu wystartowałem na Juniorach w Lesznie gdzie byłem 13.

 

Ciąg dalszy nastąpi...

 

Największe osiągnięcia

SMPJ kl STD 2012 Leszno - brąz

 

Plany na 2013

KZS Club A leszno majowy weekend

JWGC kl CLUB A Leszno

SMPJ kl STd Lisie

Typy szybowców
© 2009 by Szybowcowa Kadra Narodowa Juniorów
Produced by JMC. Powered by Contentia CMS