Piloci

photo

Mateusz Dzikowski

Data urodzenia: 1993-05-13
Aeroklub
Aeroklub Bielsko-Bialski
Pierwszy lot szybowcem
Pilot
Uczeń
Krótka historia

Swoją przygodę z lataniem zacząłem w wieku 10 lat kiedy to po raz pierwszy wybrałem się wraz z moim tatą na pobliskie lądowisko motolotniowe. Rok później w dzień moich imienin wykonałem swój pierwszy samodzielny "zlot" na paralotni - od tego czasu każdy lotny weekend starałem się spędzać na tym oto lądowisku latając na molotniach a także motoparalotniach.

W wieku 14 lat poleciałem pierwszy raz samolotem. I od tego czasu można powiedzieć, zostałem zarażony "poważniejszym" lotnictwem. W tym samym roku w GSS ŻAR udalo mi się  polatać na szybowcach i zarazić sie najcudowniejszą formą latania.

W wieku 15 lat , wyszkoliłem sie na pilota paralotniowego w szkole Tamary i Wojtka Dudka na Żarze.

W wieku 16 lat stałem sie członkiem Aeroklubu Bielsko-Bialskiego, tam też wyszkoliłem sie na pilota szybowcowego i uzyskałem uprawnienia do startu za wyciągarką i za samolotem, dalsze uprawnienia uzyskiwałem w GSS ŻAR.

Aktualnie w wieku 17 lat uzyskałem licencje PPL(A) szkoląc sie w Aeroklubie Bielsko-Bialskim, pozytywnie przeszedłem test wytrzymałościowy do wykonywania samolotowej akrobacji wyczynowej, a także udało mi sie polatać na szybowcach i wraz z instruktorami w GSS ŻAR podczas "DIAMENTOWEJ FALI"  osiagnąc wysokości 4200 m oraz 3850 m.

W tym momencie latanie nie jest dla mnie tylko zwykłą dyscypliną sportu, dla mnie jest sensem życia. W przyszłości moim największym celem jest przelot ponad 1000 KM i próba przelotu trasy Tadeusza Góry z Bezmiechowej po starcie z gum.

Największe osiągnięcia

Klubowe zawody na celność lądowania ( Bielsko-Biała 2009 ) - 5 miejsce

Typy szybowców
© 2009 by Szybowcowa Kadra Narodowa Juniorów
Produced by JMC. Powered by Contentia CMS