Piloci

photo

Leszek Duda

Data urodzenia: 1984-05-18
Aeroklub
Aeroklub Lubelski
Pierwszy lot szybowcem
2000-05-28
Kilometry ogółem
80000
Nalot ogółem
2000
Pilot
Pilot
Krótka historia

Jestem wychowankiem Aeroklubu Lubelskiego. Szkolenie szybowcowe rozpocząłem w 2000 roku w wieku 16 lat. Posiadam srebrna odznakę szybowcowa i dwa diamenty. Jestem instruktorem szybowcowym, pilotem samolotowym i śmigłowcowym.

Loty szybowcowe dają mi niesamowitą satysfakcje, są okazją do poznania samego siebie, pokonania wewnętrznych barier i nauki odpowiedzialności. Od pierwszych chwil za sterami wiedziałem, że jest to droga dla mnie. Lotnisko stało się moim drugim domem i tak pozostało do dziś.

Miałem to szczęście, że na swojej lotniczej drodze spotykałem wyjątkowych ludzi, którzy swoja postawą, pewnie zupełnie nieświadomie ukierunkowali mnie w stronę latania zawodniczego. W wieku 18 lat wystartowałem na swoich pierwszych Mistrzostwach Polski Juniorów i od tamtej pory przekonałem się, że jest to najciekawsza i najbardziej efektywna forma latania szybowcowego. Małymi krokami, poprzez niewielkie osobiste sukcesy doskonaliłem swoje umiejętności. Staram się co roku kreować nowe cele, latać w miejscach coraz ciekawszych i trudniejszych, rywalizować z najlepszymi. Szybownictwo sprawia mi wiele radości i niezależnie od poniesionych kosztów i wyrzeczeń nigdy z niego nie zrezygnuję.

Największe osiągnięcia

Szybowcowe Mistrzostwa Polski w klasie Klub 2014 - 1 miejsce

Szybowcowe Mistrzostwa Polski Juniorów w klasie Standard 2007 - 1 miejsce

Szybowcowe Mistrzostwa Polski w klasie Klub 2008 - 2 miejsce

Szybowcowe Mistrzostwa Polski w klasie 15-metrowej 2012 - 3 miejsce

Typy szybowców
© 2009 by Szybowcowa Kadra Narodowa Juniorów
Produced by JMC. Powered by Contentia CMS