Szybowcowa Kadra Narodowa Juniorów Aktualności Zgrupowanie Kadry Narodowej w Lesznie - rozpoczęcie sezonu 2014

Aktualności

Zgrupowanie Kadry Narodowej w Lesznie - rozpoczęcie sezonu 2014 13/12/2014, 01:07

fot.: Siodłoczek, Mateusz

Sezon 2014 rozpoczęliśmy od zgrupowania w Lesznie. Miejsce to zostało wybrane ze względu na odbywające się w tym miejscu Szybowcowe Mistrzostwa Świata na przełomie lipca i sierpnia 2014r. 

Mistrzostwa Świata w Lesznie zostaną rozegrane w klasach 15-metrowa, 18-metrowa i klasa Otwarta. W klasie 15-metrowej swój debiut zaprezentuje reprezentant Szybowcowej Kadry Narodowej Juniorów - Jacek Flis. Natomiast Mateusz Szymbara (również junior) będzie zawodnikiem rezerwowym w tej klasie.

Natomiast w miejscowości Räyskälä (Finlandia) na przełomie czerwca i lipca odbędą się Szybowcowe Mistrzostwa Świata w klasach tzw. "nieklapowych". Zawodnicy będą rywalizować w klasie Club, Standard i 2M (szybowce dwumiejscowe o rozpiętości 20m). Zawodnikiem rezerwowym w klasie Standard będzie również junior - Mateusz Siodłoczek. 

Celem zgrupowania jest przede wszystkim wspólny trening reprezentantów na SMŚ - wykonanie pierwszych, wspólnych przelotów w sezonie. W czasie zgrupowania czuwał nad nami trener Szybowcowej Kadry Narodowej - Jacek Dankowski. Po lotach odbyliśmy wiele rozmów dotyczących nadchodzącego sezonu i problemów jakie na nas czekają. Jeden z wieczorów był poświęcony omówieniu rejonu lotów w Räyskäli, z racji na jego trudność - większość obszaru pokrywają lasy i jeziora. 

Podczas zgrupowania odwiedził nas Tomasz Bartkowiak - zaprzyjaźniony fotograf, który wykonuje rewelacyjne zdjęcia szybowców w locie za pomocą teleskopu.

Zapraszamy do galerii

Autor: mars

 

Galeria zdjęć

 
◄ powrót
© 2009 by Szybowcowa Kadra Narodowa Juniorów
Produced by JMC. Powered by Contentia CMS